USB Disk Security USB Koruması

Bilgi Güvenliği cenkut 771

USB Disk Security

USB Disk Security ; Bilgisayarınıza taktığınız USB Flashdisk, MP3 Çalar, Memory Kartları ve Harici disklerden bulaşan AUTO RUN virüsleri zbshareware firmasının USB Disk Security uygulamasıyla silmek ve engellemek için kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzun bellek kartına autorun bir virüs bulaştıysa yada MP3 Çalarınızın hafızasına bulaştıysa sürekli kendini kopyalayarak yayılmaya devam eder.

Rahatça Flashdisk takabilirsiniz!

USB Flash disklerde auto run yani otomatik çalıştır özelliğini kullanarak bilgisayara direk bulaşan virüsleri engellemek için kullanılabilir. Antivirüs programlarıyla yardımcı olarak çalışabilir. Windows 10 ile uyumlu bir yapıya sahiptir.

 Sistem Araçları

Yeni özelliklerinden biri de sistem araçları sistem açılışını gereksiz ve zararlı uygulamaları temizlemek gibi ek özelliklere de sahip aynı zamanda Disk temizleme ile cache bellekte bulunan temporary dosyaları temizleyebiliyorsunuz.

USB Disk Security

Güvenli Siteler

Aynı zamanda kandırma yöntemlerinden birisi olan sahte siteler girmenizi de önlemektedir. İçerisinde ki güvenli siteler bölümüne girdiğinizde custom google search açmaktadır. Her ne kadar kullanışlı olmasa da URL tarayıcı özelliğiyle süpheli siteler girmeden virustotal gibi platformlar üzerinden tarama yaparak giriş sağlayabilirsiniz.

Veriyi Koruma

İstediğiniz USB belleklerine izin verebilir sadece onları iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz. Diğer özelliklerinden biriside USB bellek iletişimini tamamen kapatarak veri çalınmasına karşı ek bir önlem sağlamış olabilirsiniz. Bu özelliği aktif ederken Administrator yetkisine sahip bir kullanıcı olması gerekiyor kullanım esnasında normal user yetkilerine sahip bir kullanıcının usb kullanımını engelleyebilirsiniz. Bu özellik için sizden bir şifre isteyecektir. Tanımladığınız şifreden sonra kitleyerek engelleyebilirsiniz. Fakat kullanıcı admin yetkisine sahip olduğunda uygulamayı tamamen kaldırabilir. Bu sebeple pek faal bir özellik olamamaktadır.

Dezavantajları

Yalnız USB üzerinden çalışan Wireless gibi ürünlerde sorunlara yol açabilmektedir. Aynı zamanda sormadan autorun ve setup.exe gibi dosyaları flash disk üzerinden silmektedir.

zbshareware

Yazılım firması hakkında çok fazla bilgi olmamakla beraber Çin merkezli olduğu görülmektedir. Referansları arasında XEROX gibi firmaların bulunduğunu belirtmektedir. Fakat ücretsiz bir uygulama olduğundan proje bazlı çalıştıkları fikri oluşmaktadır. Wikipedia üzerinde sadece ruşça bir tanıtım yazısı bulunmaktadır.

 

Türkçe V6 indirmek için tıklayın.

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{cenkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir