Person of Interest Dizisi

Dizi cenkut 605

Person of Interest Dizisi

Person of Interest Dizisi ;Yapay Zeka konusunda hemen hemen tek dizi diyebiliriz.Imdb puanı 8.5/10 olan dizi aksiyon bilim kurgu türünde ama diğerlerinden ayıran en büyük farkı yapay zeka konulu olması, tavsiye edeceğim dizilerden birisidir.

Lost, Alias, Fringe gibi gizemlerle örülü başarılı serilerin yaratıcısı J.J. Abrams’dan yeni bir seri. Jim Caviezel ve Michael Emerson’ı başrole taşıyan Person of Interest; bir milyonerin eski bir CIA ajanıyla bir araya gelerek işlenmesi muhtemel suçları, yaşanmadan önlemeye çalışacakları bir dizi.

Zengin bir adam olan Mr. Finch, suçları önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar programı geliştirir. Ancak programı hayata geçirebilmesi için, bir başkasına ihtiyaç duyar. Kayıtlara göre ölü görünen eski CIA ajanı Reese, tam Mr. Finch’in aradığı adamdır. İlginç bir ikili oluşturan Mr. Finch ve Resee, suçları önlemek adına güçlerini birleştirirler.
Dizinin konusunu ilk okuduğumuzda, aklımıza Minority Report gelmesi gayet olağan, ama yıllar önce Lost’u da; bir ada var, uçak kazası oluyor, kazazedeler adadan kurtulamıyor falan diyerek anlatmışlardı. Yani kısacası ilk bakışta fikir çok orijinal görünmeyebilir, ama işin içinde J.J. Abrams varsa bir kere daha düşünülür ve izlenir.

person of interest Caps

Dizimizin başrol oyuncusu ve yardımcısı Bear ile bir sahne…

 

Person of Interest Dizisi

Dizide şifre olarak Finch tarafında sıkca dile getirilen Dashwood geçtiği kitap…

Takım Elbiseli Adam John …

Yapay Zeka The Machine ‘nin yaratıcısı Finch Father dediği sahne…

The Machine kapatma şifresi Dashwood…

Person of Interest Dizisi

Senaryo jonathan nolan a ait olunca paralellik kaçınılmaz oluyor. Person of Interest / Westworld

Sosyal Ağlarda Paylaş

{cenkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir