malwarebytes antivirüs yazılımı beta sürümündeki başarısından sonra geliştirilerek kullanıcılara sunuldu. Ufak boyutuna rağmen veritabanındaki zararlı yazılımları silmesi gözden kaçmıyor. Yeni sürümüyle beraber Vista işletim sistemindede kullanılabilirlik kazandırıldı.Malwarebytes’ Anti-Malware ile veritabanınıza bulaşmış virus,worms,trojans,rootkits,dialers vs.gibi zararlı yazılımları silebilirsiniz. Beta yazılımında eksiklik olarak görülen Karantina özelliği şimdi daha kullanılabilir durumda ;ama diğer yazılımlara göre çok gelişmişlik gösterebilecek boyutta değil.
Aslında bu yazılım bilgisayarınızda standart olarak kullandığınız antivirüs programının yanı sıra worm ve trojan tarzı sürekli yeni varyasyonları cıkan zararlılara karşı bir çözümdür.Bu yazılım NOD32, Kaspersky gibi antivirüs yazılımlarının bulamadığı birçok zararlı varyasyonları temizler.Dialers ve Ad’ler için ise ücretsiz olan SpyBots yazılımını önerebilirim.

Örneğin bilgisayarınızda antivirüs yazılımı olduğu halde bilgisayarınız gereğinden fazla ağır çalışıyorsa veya internete gezmediğiniz halde Ağ bağlantılarınızda gelen giden paketler arttığında bilinki bilgisayarınızda kullandığınız antivirüs yazılımınızda yakalayamadığı virüsler var… Malwarebytes’ Anti-Malware  indirin…