Bitcoin Yatırım Yapmak

Genel cenkut 482

Öncelikle bu yazı Yatırım Tavsiyesi Değildir. Bu yazı size bitcoin ve piyasaları hakkında bir fikir vermesi için hazırlanmıştır. Hiç bir coinin reklamını içermez.

Son günlerin popüler yatırım amacı bitcoin ve altcoin piyasaları ülkemizden birçok bilinçli bilinçsiz yatırımcı katılıyor.

Daha önce “kaldırgaçlı işlemlerle yüksek kazanç vadeden” forexe bilinçsiz girenlere malesef geri dönüşü olmayan kayıplara yol açmıştı.

Bitcoin ve altcoin piyasalarına da ponzi şeması dolandırıcılığı suçlamaları yapılsa da gerçekte böyle bir risk kesinlikle yoktur. Tabii ki hiç bilinmeyen ve kısa sürede yüksek kazançlar vaad eden coinlere yada sistemlere yatırım yapmadan önce bitcointalk ve coinmarketcap sitelerinde piyasa araştırması yapmak gerekmektedir.

Bitcoin ve alternatiflerinin piyasalarını araştırmak ve çıkan haberleri takip etmek sabretmek gerekmektedir.

Bitcoin için yatırım miktarınızın %10 kadarlık kısmını bu piyasalarda değerlendirebilirsiniz.

Örnek 100 bin TL bir nakit paranız var ise 10 bin TL kısmını bitcoin piyasasına kademeli olarak girebilirsiniz. Bitcoin kuru 2528 BTC/USD iken 0.10 BTC aldınız. Bir gün sonra ise 2250 BTC/USD tekrar 0.05 BTC aldınız bu yatırımınızı yine %10 kadarlık kısmıyla ETH alternatif coini alabilirsiniz başka %10 ile ripple , %10 ile dash , %10 xmr alabilirsiniz. böylece yatırımlarınız bir sepet halinde riski dağıtarak sağlayabilirsiniz. Yatırım Tavsiyesi Değildir. YTD

Türkiye bitcoin almak için koinim veya paribu sitelerine üye olabilirsiniz yada localbitcoin sitesi üzerinden güvenilir satıcılardan BTC alabilirsiniz

BTC aldıktan sonra bittrex , poloniex, hitBTC gibi sitelere üye olabilir ve elinizdeki BTC alternatif coinlere çevirebilirsiniz.

Fakat piyasayı takip etmeden şans eseri alıp acele ederek al SAT yapmak size zarar verir. İstediğiniz miktarı istediğiniz seviyeden alım emri girerek alabilirsiniz.

Sürekli ekranda beklemeden aldığınız alternatif coini istediğiniz seviyeden sat emri girerek satabilirsiniz.

Gelelim Başlangıç Noktasına

İlk Önce Türk Lirası ile Yerel Bir borsadan Bitcoin almalısınız

https://www.paribu.com

Üye olduktan sonra telefonunuza her girişte SMS ile güvenlik kodu gelecektir.

Paribuya giriş yaptıktan TL Yatırma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bitcoin alacağınız miktarı öncelikle Paribuya Havale yada EFT yapmanız gerekiyor.

Paribu ana ekranında ki TL İşlemleri sayfasına gidiniz.

Türk Lirası Yatırma bölümndeki Önemli kısmı okuyunuz. Dikkat edilmesi gereken konu üye olurken bildirdiğiniz isim soyisim ile ödemeyi gönderen kişinin hesap bilgileri aynı olması gerekmektedir. Aksi halde para iade yapılır. Tutar Girerek Bildirim Gönderdiğinizde size banka hesap numarası ve İşlem Açıklaması Kodu verecektir. Havale veya EFT yaparken hesap numarasını ve açıklama kısmına İşlem Açıklama Kodunuz giriniz.

Havale işlemini yaparken IBAN numarasını girdiğinizde alıcı adı Paribu Teknoloji Anonim Şirketi olacaktır. Eğer EFT yapıyorsanız mutlaka bunu yazmanız gerekmektedir. Ödeme İşlemleri SMS ile size bilgilendirilecektir. Sonrasında Ana ekrana dönüp Bekleyen Satış Emirlerinden birini seçerek Sağ taraftaki BTC AL kısmında mevcut TL bakiyeniz kadar alım yapabilirsiniz. Artık Bitcoin alım satımı işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{cenkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir