Binance Borsası !

Alternatif cenkut 1.152

Altcoin alabileceğiniz bir yabancı borsaya üye olmalısınız. Şuan en aktif borsa Binance oluyor.  Şimdi bu borsaya benim referans numaramla üye olursanız bana küçük bir katkı sağlamış olursunuz. Referans No :10932126

Binance tercih etmenize yol açacak 3 Neden ? 

1. Komisyonları hesabınızdaki BNB varsa %50 indirimli gerçeleştiriyorsunuz. Örnek Bittirex 10K USDT ile Bitcoin almak istediğiniz de ödeyeceğiniz komisyon 35$ iken Binance bu rakam 7.5$ düşmektedir. Komisyonun düşük olması

2. Andorid Telefon uygulamaları ve yüksek performansı aynı zaman Meta Trade benzeri Windows Uygulaması ile 4 farklı coini aynı ekran takip edebilirsiniz !

3. Bitcoin Forklarını Desteklemesi örneğin SBTC , BCX ,BTG gibi tüm olan ve olacak olan forkları destekler. Size fork sağladığı oran havadan coin vermektedir.

https://www.binance.com/

Register Bastığınızda Email adresinize bir Verify Email göndirelecektir.

Email Onayından Sonra sizden Şifre ile giriş yapmanızı isteyecektir. İlk Girişte Aşağıdaki Google Auth ile ilave güvenlik önlemini sağlamalısınız.Yeni Üye olduktan sonra 2FA güvenlik ve yedekleme anahtarını yedeklemesiniz…

Google Auth telefonuza yükleyin ve aşağıdaki kare kodu cep telefonunuzun kamerasıyla okutup kaydedin artık size kısa süreli şifreler oluşturup verecek olan sistemi kurdunuz yalnız yedek almayı unutmayın isterseniz bu sayfada ki HJKXXXX ile başlayan kodu kopyalayın bir yere yada altındaki Print Backup tıklayarak dosya olarak indirin. Lütfen ama Lütfen önce yedek alın sonrasında Telefonunuzla kare kodu okutun ve oluşan şifreyi sağ taraftaki Enter 2FA code yazınız. Onun üstündeki alana üye olurken belirlediğiniz şifreyi yazınız.

Artık işlemler tamamlandı. Şuan Ana Sayfadayız : ON olarak açık olan komisyon tutarlarını Binance para birimi olan BNB ödemeyi kabul ettiğinizi gösteren simgedir. Burada Dikkat etmeniz gereken konu cüzdanınızda sürekli BNB olmalı ki fee olarak BNB kesintisi yapsın eğer olmaz ise BTC olarak komisyon ödersiniz. Binance borsası bu şekilde kendi para birimi olan BNB desteklemektedir. Şuan için 2 Milyar USD hacme sahib borsa 1 BNB 4.5-5$ civarında fiyatlanmaktadır. Düşünün ki 10 Milyar USD bir hacme ulaştığında BNB 10$ geçebilir. YTD 🙂

Üyeliklerde Unverified konusu ve 2 BTC Limti : Eğer pasaportunuz yoksa Binance Level 2 doğrulama yapamazsınız. Bu sebele 2BTC üstü günlük BTC çekme limitine takılırsınız. Eğer pasaportunuz taratıp gönderirseniz 100BTC kadar günlük işlem yapabilirsiniz. Bu rakam önemlidir. Level 1 olan bir kişi 5 BTC yatırabilir ama günlük 2 BTC limiti olduğunda çekmek istediğinde 3 gün beklemesi gerekmektedir. Bu nedenle Level 1 iseniz 1.99 BTC üstü yatırmayınız.!

Funds Kısmı Cüzdanlarınız Göstermektedir.

> Deposits Withdrawals : Cüzdanlarınıza Yatırma ve Çekme İşlemleri

> History : Geçmiş Yatırma ve Çekme İşlemleriniz

Orders İşlemler anlamına gelir

> Open Order ( Daha gerçekleşmemiş işlemler Bekleyen Emirler )

> Order History Geçmiş İşlemler (Gerçekleşmemiş olanlar dahil)

> Trade History Gerçekleşmiş geçmiş işlemleriniz

 

Sol baştaki Menu inceleyelim

Basic : Basit Al Sat Ekranı Klasik ekran
Advanced : Gelişmiş Al Sat Ekranı Indikatörler Grafikler vs…

Aşağıda gördüğünz Basic Ekran olup Stellar XLM coini göstermektedir.En altta Open Order (Açık Bekleyen İşlemleri) Onun altında ise Trade History ( Gerçekleşmiş İşlemleri ) Görebilirsiniz.

En Orta kısımdaki Buy XLM ve Sell XLM bölümlerine dikkat ediniz. Buy XLM demek XLM satın al anlamındadır.  Onun altında ki Price almak istediğiniz fiyat Amount ise Adettir. BTC Balance : ise hesabınızda bulunan alım yapabileceğiniz bitcoin miktarını göstermektedir.

Bunların altındaki %25 – 50 – 75 ve 100 ise paranın %25 miktarı ile hızlı hesaplayarak alım yapmanızı sağlamak için konulmuş butonlardır. BUY XLM yeşil butona bastığınızda eğer Price şuan işlem gören fiyat ise gerçekleşecektir. Eğer daha yüksek bir rakamdan satış yapılıyorsa bekleyen işlemlere Open Orders düşecektir. O fiyat borsada oluştuğunda işleminiz otomatik gerçekleşir. Binance yeni giren Stop Loss ise zarar kapatma yaramaktadır. Şuan için size Stop Loss tavsiye etmiyorum. Nedeni ise her coinin piyasası hacmi küçük olan bir piyasa olduğundan 1 gün %15-20 düşüş sağlatılabilir böylece stoploss patlatılmak durumuyla zarara uğrarsınız. Bu nedenle zarar ettiğinizde bekleyiniz yada kalan BTC niz ile alım yaparak ortalama maliyet hesabı yapınız.

Gelişmiş Al Sat Ekranı

Indicator : indikatorler ekleyebilirsiniz Bolinger Bandı, RSI gibi teknik araçlarla her ne kadar kripto piyasalarda çok belirleyici olmasada size yol gösterecektir. Bu sebeble dikkatli adım atarak %5-6 gibi kar gördüğünüz yukarı gideceğini bilseniz bile çıkış yapınız. Çünkü her çıkışın bir inişi vardır.

Binance Mobil uygulaması play store Binance yazdığınız çıkan uygulamadır. Bir kez login olup Settings bölümünde Pattern (Çizim) şifre belirleseniz bir daha sadece size belirlediğiniz çizim şifreyi soracaktır. 

Binance Windows uygulaması kurduğunuzda ise 4 farklı coini aynı anda takip etmenizi sağlayan bir uygulamayla al sat yapabiliyorsunuz.

Benim referans ile kayıt olan arkadaşlar özel olarak yardımcı olabilirim. Kafanıza takılan konularda email ile iletişime geçerseniz yardımcı olabilirim. cenkut[at]gmail.com

 

2FA Kodunu Yedeklemediniz ve Telefonunuzu sıfırladığınız Binance giriş yapamazsınız. Bunu çözmek için;

 

 • Photo 1: Passport ön kapağı veya Kimlik Ön Sayfası
 • Photo 2: Passport kişisel bilgi sayfası or Kimlik Arka Sayfası
 • Photo 3: Pasaport veya Kimlik Belgeniz ile bir kağıda “I want to reset Google 2FA’, date [ay/gün/yıl]” yazıp resim çekmelisiniz. Bu resimde yüzünüz, kimliğiniz ve bu yazı okunur ve görünür olmalı;

Bunları aşağıdaki linkten göndermelisiniz

Bu linkte bir destek talebi oluşturun : https://support.binance.com/hc/en-us/requests/new

Bu sebeble mutlaka ilk 2FA aktivasyonu işleminde 2FA tarama kodunun bir kenara not edin. Yada Yazıcı çıktı alın. 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{cenkut}

“Binance Borsası !” üzerine 7 yorum

 1. ÖMER dedi ki:

  Merhaba ilk başta kaydetmem gereken kodu kaydetmedim ve telefonumu değiştirdim.Destek için mail attım dönüş olmadı acaba nasıl bir yol izleyebilirim.

 2. cenkut dedi ki:

  Photo 1: Passport ön kapağı veya Kimlik Ön Sayfası
  Photo 2: Passport kişisel bilgi sayfası or Kimlik Arka Sayfası
  Photo 3: Pasaport veya Kimlik Belgeniz ile bir kağıda “I want to reset Google 2FA’, date [ay/gün/yıl]” yazıp resim çekmelisiniz. Bu resimde yüzünüz, kimliğiniz ve bu yazı okunur ve görünür olmalı;
  Bunları aşağıdaki linkten göndermelisiniz

  Bu linkte bir destek talebi oluşturun : https://support.binance.com/hc/en-us/requests/new

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir