Başlangıçta Açılan Programlar

Windows 8.1 cenkut 416

Başlangıçta Açılan Programlar

Başlangıçta Açılan Programlar daha önceleri çalıştıra msconfig komutunu yazarak açılan Microsoft Configration ekranında Başlangıç sekmesi üzerinden Etkinleştirip Devredışı bırakabiliyorduk.

Windows 8.1 çıkmasıyla windows işletim sisteminde köklü değişiklikler oldu. Artık başlangıçta açılan programlar Görev Yöneticisi içinde Başlangıç sekmesinden Devredışı veya Etkinleştirme yapılabilir.

Başlangıçta Açılan Programlar

 

Bu açılan listede istemediğiniz yada riskli gördüğünüz programları devredışı bırakabilirsiniz. Yada yüklediğiniz ve sürekli kullanmadığınız uygulamaları da devre dışı bırakbilirisiniz. Bu alanda ki devre dışı bırakma işlemi programın tamamen kapanması anlamına gelmemektedir.

Genelde Photoshop gibi bir uygulama yüklediğiniz de Adobe Update gibi bir çok ek uygulama açılıştra başlayarak bilgisayarın açıldıktan sonra Hoşgediniz ekranı sonrasında biraz yavaşlamaya yol açmaktadır.

Güvenlik Riski

Eğer kullanılmayanlar kapatırsanız bilgisayarınız açılışı hızlanacaktır. Herşey devre dışı bırakmak riskli olabilir çünkü Antivirüs programınızı kesinlikle devre dışı bırakmayınız. Çünkü antivirüs bilgisayarınız açılışından kapanışına kadar aktif olarak çalışması gereken kritik bir yazılımdır.

Birde listede sahte programlar isimleri görürseniz biliniz ki bunlar adware, worm , rootkit veya virüs olabilir. İsimleri Windows Microsoft gibi tanıdık isimler olsada orada olmaması gerekmektedir. Windows herhangi bir servisi Başlangıç listesinde bulunmaz çünkü kendisi windows servisleriyle başlamaktadır. Genelde Kernel gibi isimlerle ile kullanıcı devredışı bırakmaması sağlanmaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{cenkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir