Atlant Dijital Para

Alternatif cenkut 203

Atlant olarak blockchain tabanlı, küresel,  yeni nesil emlak platformu yapılandırıyor,  küresel gayrimenkul piyasasındaki iki ana soruna çözüm sunuyor:

Atlant Token Sahipliği

Gayrimenkul üzerine sahiplik ve yatırım dahil olmak üzere tüm işlemleri parçalı ve tam olmak üzere basitleştirecek. Gayrimenkül mülkiyetni temsil eden tokenler, şeffaflık ve fiyat bilgisi içeren likiditeye ve gayrimenkul ticaretine izin veren bir Pazar olacak.

https://atlant.io

Atlant  Peer-to-Peer Kiralama

Atlant olarak Airbnb ve Booking gibi merkezi kiralama hizmetlerinin en ciddi sorunu olan abartılı fiyatlandırma ve keşifleri ortadan kaldıran, her iki tarafında (kiracı ve kiraya veren) aldığı ücretleri minimize eden bir sistem olacak.

ATLANT, Ethereum da DAO kurulumu yapısında merkezi olmayan özel bir sistem olarak çalışır.
Platform, “ATL” olarak kısaltılan temel tokeni ile desteklenmektedir.

ATL tokenleri, sahiplerine aşağıdaki hak ve ayrıcalıkları sağlayan ATLANT Platform sertifikalarıdır:

  • Tüm mülklerdeki satış miktarı ATLANT aracılığıyla oluşturulan ilk mülkiyet satış listesinde beyan edilir. Platform, mülk sahiplerine ve geliştiricilerin mülklerinin bir kısmını veya tamamını özelleştirilmiş akıllı sözleşmelerle tokenize ederek satmalarına ya da inşaatları için finansman çekmek üzere token dağıtımı yapmalarına imkan verir. Başlangıçta satış miktarı mülkün % 7 si ile sınırlanacaktır ve sonrasında ATL token sahiplerinin oylarıyla artış sağlanacaktır. Başarılı bir token satışı sonrasında üzerinde anlaşılan kısımı serbest bırakılarak ATL token sahipleri arasında dağıtılacaktır.
  • P2P kiralama komisyonları taraflar arasındaki işlem sona erdiğinde cüzi bir ücret karşılığında kiraya verene ödenir. Komisyonun değeri ATL token sahipleri tarafından belirlenir ve ATL token olarak ödenir.
  • Platform listeleme kararı, listeleme ücreti onayı, hukuk firması seçimi, yönetim şirketi seçimi (raiç bedel belirleme), kira için raiç bedel, kira ücreti onayı olmak üzere tüm işlemler oylanır.
  • P2P kiralama işlemlerindeki uyuşmazlıklar ATLANT bünyesinde bu işten para kazanan ve yetkin olan hakemlik değerlendirme sistemi tarafından karara bağlanır ve kaybeden taraftan düşen fonlar ATL sahipleri arasında token olarak pay edilir.
  • Her katılımcı elinde bulunan platforma etki etme, öneride bulunma yetkisiyle gayrimenkulün değerini arttırmada, ATLANT’ın küresel onanması ve gelişiminde büyük pay sahibi olacak.
atlant

atlant

_______________________________

Ethereum platformu sanal makinesiyle günümüzde akıllı sözleşme işlevselliğine en verimli desteğe sahip ve en köklü blockchain tabanlı bilgi işlelme yapısıdır. Bu da ATLANT platformunun tokenizasyon ve sözleşme işlemleri için büyük güç sağlayacaktır.

Platform, veri dağıtımı ve yansıtması, belgelerin tarihleri, veri depolama dağıtımı, hakemlik ve merkezi olmayan şebekedeki itibardan sorumlu olmak üzere kendi protokolünü uygular. Diğer tüm işlemler Ethereum akıllı sözleşmelerle uygulanır ve EVM tarafından yönetilir: DAO yapısı, oy kullanma, asıl ve mülk tokenleri kira antlaşmaları, emanet ve yardımcı sözleşmeler. ATLANT protokolü, platformu yöneten Ethereumun akıllı sözleşmesine direk bağlantı sağlar. .

Sosyal Ağlarda Paylaş

{cenkut}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir